İŞTİRAKLER

Letonya

Yer hizmetleri alanındaki deneyim ve bilgi birikimiyle küresel arenada da faaliyet gösteren Havaş, Kuzey Avrupa'nın havacılık sektöründeki hızlı gelişim potansiyeliyle öne çıkan ülkelerinden Letonya'nın Riga Uluslararası Havalimanı'nda yer hizmetleri sunuyor. Letonya'da yolcu hizmetlerinden ramp, kargo ve temsil hizmetlerine kadar kendi alanındaki tüm faaliyetleri gerçekleştirme hakkı olan Havaş, Riga İstasyonu (RIX) ile ISAGO sertifikasına da sahip bulunuyor.

Suudi Arabistan

Havaş'ın doğu ve batıda eş zamanlı büyüme hedefi paralelinde 23 Aralık 2012 tarihinde; TAV Havalimanları Holding ve Al Rajhi Holding ortaklığı ile ilk adımını attığı Ortadoğu pazarındaki yer hizmetleri faaliyeti, Medine Prens Muhammed Bin Abdülaziz Uluslararası Havalimanı'nda 4 Nisan 2014 tarihi itibarıyla operasyonel olarak başlamıştır. Şirket ayrıca, Suudi Arabistan'ın yer hizmetleri lisansına sahip ilk Türk şirketi olma unvanına da sahip bulunuyor.

Turkish Ground Services (TGS)

Yer hizmetleri şirketi Turkish Ground Services (TGS), Türk Hava Yolları'nın havacılığın yan faaliyetlerini ayrı bir şirket bünyesinde gerçekleştirme amacı doğrultusunda Kasım 2008'de kurulmuştur. Havaş, Türk Hava Yolları ile Mart 2009'da imzaladığı anlaşma kapsamında ise şirketin yüzde 50 oranında ortağı olmuştur. 1 Ocak 2010 tarihinde sektörde yerini alan TGS; İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Antalya, Adana, Milas-Bodrum ve Dalaman Havalimanları'nda olmak üzere toplam 8 istasyonda hem THY hem de diğer havayollarına yer hizmetleri sunmaktadır. Türkiye'nin en büyük havayolu şirketiyle oluşturduğu bu ortaklık, Havaş'ın uzun vadeli büyüme stratejileri açısından büyük önem taşımaktadır.

TAV Gözen Havacılık

Havaş'ın %32,4 hissesine sahip olduğu TAV Gözen Havacılık; Havaalanları Yer Hizmetleri A.Ş., Gözen Holding ve Türkmen Havacılık tarafından Haziran 2008'de  özel jetlere yönelik hangar, teknik destek, ekip dinlenme, uçak temizliği gibi hizmetleri sağlamak  amacı ile İstanbul Atatürk Havalimanı'nda kurulmuştur. TAV Gözen Havacılık 1500 metrekare büyüklüğündeki hangarda özel jetlere destek vermek amacı ile Mart 2009 tarihinde operasyona başlamıştır.

​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​