İŞTİRAKLER

Letonya

Yer hizmetleri alanındaki deneyim ve bilgi birikimiyle küresel arenada da faaliyet gösteren Havaş, Kuzey Avrupa'nın havacılık sektöründeki hızlı gelişim potansiyeliyle öne çıkan ülkelerinden Letonya'nın Riga Uluslararası Havalimanı'nda yer hizmetleri sunuyor. Letonya'da yolcu hizmetlerinden ramp, kargo ve temsil hizmetlerine kadar kendi alanındaki tüm faaliyetleri gerçekleştirme hakkı olan Havaş, Riga İstasyonu (RIX) ile ISAGO sertifikasına da sahip bulunuyor.

Turkish Ground Services (TGS)

Yer hizmetleri şirketi Turkish Ground Services (TGS), Türk Hava Yolları'nın havacılığın yan faaliyetlerini ayrı bir şirket bünyesinde gerçekleştirme amacı doğrultusunda Kasım 2008'de kurulmuştur. Havaş, Türk Hava Yolları ile Mart 2009'da imzaladığı anlaşma kapsamında ise şirketin yüzde 50 oranında ortağı olmuştur. 1 Ocak 2010 tarihinde sektörde yerini alan TGS; İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Antalya, Adana, Milas-Bodrum ve Dalaman Havalimanları'nda olmak üzere toplam 8 istasyonda hem THY hem de diğer havayollarına yer hizmetleri sunmaktadır. Türkiye'nin en büyük havayolu şirketiyle oluşturduğu bu ortaklık, Havaş'ın uzun vadeli büyüme stratejileri açısından büyük önem taşımaktadır.

TAV Gözen Havacılık

Havaş’ın iştiraki olan TAV Gözen Havacılık 2009 yılından beri Atatürk Havalimanı VIP Apronu 2. Hangar’da hizmet vermektedir. TAV Gözen Havacılık tüm uçaklara oksijen, nitrojen, temiz su, tuvalet hizmetleri, hat bakım ekipmanı ve teknik destek hizmetleri sunmaktadır. Talep edilmesi durumunda, uçaklar ve kabin ekipleri hangar içinde bulunan otel odalarında üst sınıf hizmet alarak konaklayabilirler. Uçak güvenliği yetkili hangar çalışanları tarafından temin edilmekte olup, hangarda 7 gün 24 saat izleme yapan CCTV sistemi bulunmaktadır. Hangarda alev ve duman tespit sistemleri ile desteklenmiş, otomatik, köpüklü yangın söndürme sistemi de bulunmaktadır. Hangarda konaklayan uçaklar kapsamlı bir sigortayla korunmaktadır.

​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​