Havaş, engelsiz havaalanı ve yeşil kuruluş sertifikalarına yenilerini ekledi

​​

Havaş, engelli ve/veya hareket kabiliyeti kısıtlı yolcuların her türlü hizmeti en kolay yolla alabilmelerine imkan sağlamak üzere yürüttüğü kapsamlı çalışmalarla ‘Engelsiz Havaalanı Kuruluşu’ unvanı alan istasyon sayısını 10’a çıkarırken, çevreci projeleri ve uygulamaları ile ‘Yeşil Kuruluş’ sertifikalı istasyon sayısını da yediye yükseltti. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yürütülen Engelsiz Havaalanı ve Yeşil Havaalanları projeleri kapsamında, Gazipaşa-Alanya Havalimanı’ndaki uygulamaları ile ‘Engelsiz Havaalanı Kuruluşu’ sertifikası almaya hak kazanan Havaş, İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaki istasyonlarında da ‘Yeşil Kuruluş’ unvanını aldı.

Havaş Genel Müdürü Kürşad Koçak, ‘’Türkiye’nin birçok noktasında faaliyet gösteren alanındaki en köklü kurum olmanın yanında küresel ölçekte de iştiraklerimizle farklı coğrafyalarda hizmet sunuyoruz. Başarılı ilerleyişimizin temelinde sadece ekonomik göstergeler ile gelişmek değil, sosyal fayda sağlamak idealimiz de bulunuyor. Tüm faaliyetlerimizde çevreye ve insana duyarlı bir yaklaşım ekseninde hareket etmeyi önemsiyoruz. Bu yaklaşımımızın bir göstergesi olarak, Gazipaşa-Alanya istasyonumuzda ‘Engelsiz Havaalanı Kuruluşu’, İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaki istasyonlarımızda da ‘Yeşil Kuruluş’ sertifikalarını almaktan mutluluk duyuyoruz. Uluslararası bir kurum olarak kurumsal sosyal sorumluluk anlayışımız kapsamında, faaliyetlerimizi yürüttüğümüz her yerde çevreye ve insana duyarlı sosyal fayda gözeten çalışmalarımızı sürdüreceğiz’’ dedi.

Havaş, SHGM tarafından yürütülen Engelsiz Havaalanı projesini 2013’den bu yana, Yeşil Havaalanları projesini ise 2010’dan beri istasyonlarında uyguluyor. Havaş’ın; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Dalaman, Kütahya, Sivas, Nevşehir ve Gazipaşa-Alanya istasyonları Engelsiz Havaalanı Kuruluşu, Bodrum, Dalaman, Antalya, İzmir, Adana, İstanbul ve Ankara istasyonları da Yeşil Kuruluş sertifikasına sahip. Havaş’ın ayrıca, ‘Yeşil Kuruluş’ unvanına sahip Bodrum, Dalaman, Antalya, İzmir ve Adana istasyonlarındaki sertifikalarının da kapsamı SHGM tarafından genişletilerek yenilenmiş bulunuyor. ​